חדשות ועדכונים
4/29/2011


1/25/2011


1/5/2011


5/2/2008


השארו מעודכנים
לקבלת עדכונים, מאמרים והצעות אחרות הרשם לניוזלטר שלנו
שם ומשפחה:
דואר אלקטרוני:
קישורים נוספים
אילוף כלבים עצמי
תקנון התאחדות מאלפי הכלבים בישראל
מאמרים
כללי הברזל לאילוף כלב
אילוף גורים- כיצד תעשה זאת נכון?
סדנאות » כלבי רועים
אוהבי כלבים והעוסקים במקצועות האילוף והכלבנות מוזמנים להעשיר עצמם ולהיחשף לעולמם של כלבי העבודה וכלבי הספורט. המכללה הישראלית למקצועות האילוף מציעה מגוון הרצאות וסדנאות מרתקות מעולמם של הכלבים.
ההרצאות והסדנאות מתאימות לקבוצות מאורגנות בתיאום מראש, תוכן ומבנה ההרצאה מותאם לצרכי המזמין ולמטרותיו .
נושאי הסדנאות / הרצאות

ספורט כלבני :

במאות השנים בהן חיים הכלבים במחיצת האדם התפתחו תחרויות ספורט שונות, חלקן מתאימות לכל גזעי הכלבים אחרות מתאימות לכלבים בעלי כישורים מיוחדים:

אג'לטי מסלול אתגרי בו נדרש הכלב לעבור מכשולים שונים, כלבים המשתתפים במקצוע זה משפרים את כושרם הגופני ויכולתם השכלית. יש הרואים במקצוע זה כמשקף בצורה מדויקת את מידת ההרמוניה בין הכלב לבעליו.
שוצהונד (Schutzhund) -  ספורט כלבני זה התפתח ממבחן לכלבי עבודה. בתחרות נדרשים הכלבים להפגין את מיומנותם בשלושה תחומים : גישוש, משמעת והגנה.
השוצהונד נחלק לשלוש רמות שונות, כל רמה מייצגת את איכות ביצועי הכלב.
מרוצי כלבים - תחרויות אילו נוסדו כנראה בשלהי המאה ה 18 באנגליה. אצילי האי הבריטי נהגו להמר על כלבים שהתחרו ביניהם. בכדי לעודד את הכלבים לרוץ נהגו לפתותם עם ארנב משוסע, במהלך השנים הוחלף הארנב האמיתי בארנב מכני. כלבי המרוץ זוכים לאהדה רבה וידועים מכרים של רכישת כלב מרוץ במחיר עשרות אלפי דולרים.
תחרות מזחלות - מזחלת הינה אמצעי תחבורה אופייני לאזורים מכוסי קרח ושלג, את המזחלות נוהגים לגרור גזעי כלבים המותאמים לכך במיוחד- אקיטה היפני, האסקי סיבירי ואלסקן מלמוט. נראה כי התחרות הרשמית הראשונה התקיימה בדאבוס שבשווייץ ובשנת 1964 הפך מקצוע ספורט זה לספורט אולימפי בו מתחרים במשחקי החורף.
כדור מעופף (Flyball) - ווריאציה למרוץ שליחים המותאמת לכלבים. בתחרות קבוצות המונות ארבע כלבים כל אחת. הכלב נדרש לתפוס כדור ולרוץ במסלול מכשולים לכשמסים הכלב הראשון את המסלול יוצא הכלב הבא אחריו וכך הלאה.
טריקים - כלב המכיר טריקים שונים הינו כלב מסופק, הנהנה מאינטראקציה ותשומת לב. על ידי הכרת שיטות אילוף והבנת הכלב ניתן ללמדו לבצע טריקים משעשעים שונים.
 
כלבי עבודה :
הכלבים הראשונים בויתו כדי שיהיו כוח עזר לבני האדם, במרוצת השנים נוצרו גזעים שונים המתאימים לעבודות שונות.  מי שאינו מכיר תחום זה וצופה לראשונה בכלב בעת עבודתו נותר נפעם נוכח הדבקות במטרה ויעילות הביצוע.

כלבי צייד - גזעים שונים משמשים לצייד בצורות רבות : הצבעה (פוינטר), הבאת החיה לצייד (רטריבר), חפירה במחילות (טרייר), חיפוש החיה ע"י גישוש או פשפוש ועוד .
כלבי צאן - כינוס העדר, כלב צאן מיומן יגיב לפקודת בעליו במרחק של מאות מטרים ולפקודות הניתנות בשריקה ובהינף יד.
כלבי רועים - לכלבי הרועים משימה אחת – שמירה על העדר (הגנה מפני טורפים).
מציאת נעדרים - חושיו החדים של הכלב רגישים עשרות מונים מחושיו של האדם. חוש השמיעה ובעיקר הריח משמש את הכלבים לאיתור נעדרים בעזרתם כלבים נפלאים אילו ניצלו לא פעם חייהם של בני אדם.
כלבי נחיה לעיוורים - כלבי הנחיה בעלי סבלנות ויכולת איפוק מופלאה, כלבים אילו מסייעים לבעלי מוגבלויות ולמעשה  במקרים רבים הם אילו שמאפשרים לבעליהם להתנהל כאחד האדם.
- מסלול אתגרי בו נדרש הכלב לעבור מכשולים שונים, כלבים המשתתפים במקצוע זה משפרים את כושרם הגופני ויכולתם השכלית. יש הרואים במקצוע זה כמשקף בצורה מדויקת את מידת ההרמוניה בין הכלב לבעליו.
לדף הבית | אודות המכללה | אודות הצוות | מסלול מאלף מוסמך | סדנאות | מאמרים | שאלות ותשובות | צור קשר | מפת אתר | תנאי שימוש
| קידום ובניית אתרים |
© כל הזכויות שמורות לדוגה 2008
בניית אתרים לעסקים